Srpnové sobotní rozvojové aktivity pro děti s PAS

AKCE > Co bylo ...

Poslední prázdninovou sobotu jsme uskutečnili další Rozvojové aktivity pro děti s PAS a to opět ve spolupráci s MŠ Čs. Exilu. 
Hlavní náplní tohoto dne byly mimo jiné skupinové nácviky sociálně komunikačních dovedností, rozvoj specifických dovedností dětí a nácvik jízdy autobusem. 

Děti se ráno seznámily se svou asistentkou, se kterou strávily celý den. Vyrazili jsme autobusem MHD do Krásného Pole, odkud jsme si udělali krásnou procházku až do Velké Polomi, kde se děti mohly projet na koníkovi Juráškovi. Čas strávený v lese si děti velmi užily. 
Následoval oběd a odpolední aktivity dle výběru Emotikona smile Některé děti se oddaly odpolednímu spánku, některé si užívaly vodní hrátky v bazénu, využily možnosti klouzaček, houpaček, odrážedel nebo trampolíny, a v neposlední řadě proběhla interakce s pejsky, kteří jsou velmi dobrými pomocníky při nácviku sociální interakce. 
Každý si odpoledne užil po svém, a přesto jej strávili všichni společně. Byl to krásný den, a my už se těšíme na další víkendový výlet.
Věříme, že také rodiče si užili příjemnou sobotu a že se zase brzy uvidíme.
Děkujeme za finanční podporu Moravskoslezskému kraji a statutárnímu městu Ostrava.Neváhejte nás kontaktovat
+420 603 337 641
info@alfi-ostrava.czMoravskoslezský krajOSTRAVA !!!GIVTADRAAVAST