podpora NADAČNÍHO FONDU AVAST

Činnost Denního centra AlFi je realizována díky podpoře Nadačního fondu AVAST v rámci projektu „Spolu do života“ (https://nadacnifond.avast.cz/spolu-do-zivota). DĚKUJEME

Statutární město Ostrava podpořilo aktivity DC AlFi

Děkujeme Statutárnímu městu Ostrava, které podpořilo v roce 2020 aktivity DC AlFi v rámci projektu "Rozvojové aktivity pro děti s PAS". podpora je poskytnuta z oblasti Podpory osob s handicapem.

cíle Denního centra AlFi

Denní centrum AlFi bylo otevřeno v červenci 2019 díky podpoře Nadačního fondu AVAST. Rodiče dětí s autismem mají často problém zajistit hlídání pro své dítě a tak je pro ně mnohem náročnější zajít si na úřad, k lékaři, do obchodu nebo třeba na kávu s přáteli. Dětské koutky v obchodních centrech mají často problém dítě s PAS pohlídat. Denní centrum AlFi vzniklo právě proto, aby rodičům nabídlo možnost krátkodobého hlídání jejich dětí. U nás není třeba omlouvat se za chování svého dítěte. U nás problematice PAS a s tím souvisejícím chováním rozumíme. Nejsme zde jako alternativa mateřské školy, ale spíš jako alternativa výše zmíněných dětských “koutků”. Proto je maximální doba pobytu dítěte v Denním centru v jednom dni 4 hodiny. Chcete-lí využít hlídání v Denním centru AlFi, nahlédnėte do záložky REZERVACE. Přihlášení dítěte probíhá přes rezervační systém, kde hned uvidíte otevírací dobu Denního centra a také jeho obsazenost na každou hodinu provozu. Vedle hlídání dětí ještě nabízíme v průběhu školního roku VOLNOČASOVÉ AKTIVITY pro děti s PAS, vývojovou dysfázií(VD) a různými obtížemi v komunikaci. Tyto aktivity jsou realizovány díky podpoře Nadačního fondu AVAST a Statutárního města Ostrava. Nabídku a náplň volnočasových aktivit můžete shlédnout v záložce VOLNOČASOVÉ AKTIVITY. Během prázdninových měsíců nabízíme jak hlídání dětí, tak je naše centrum zázemím pro příměstské tábory pro děti s PAS, VD a dalšími komunikačními problémy. Prázdninovou otevírací dobu můžete vidět po nahlédnutí do rezervačního systému. V případě dotazů se podívejte do sekce Nejčastější dotazy. V případě, že byste tam odpověď nenašli, obraťte se na nás: vedoucidc@alfi-ostrava.cz Těšíme se na Vás a Vaše děti.

Provozní řád Denního centra AlFiNeváhejte nás kontaktovat
+420 603 337 641
info@alfi-ostrava.czMoravskoslezský krajOSTRAVA !!!GIVTADRAAVAST